Připojení k internetu


Připojte svojí domácnost nebo firmu k nejmodernější optické síti v regionuČasté dotazy


Co mám dělat když mi nejde internet?

Zkontrolujte napájení 230V (adaptéry) všech aktivních prvků, které Vám byly dodány při instalaci internetu. Jedná se především o přijímač signálu, který je většinou umístěn na střeše vašeho domu (výjimkou jsou panelové domy, kde je zařízení společné), případně switch (v případě připojení více počítačů) nebo vnitřní bezdrátový WiFi router.

Odpojte z napájení 230V všechny aktivní prvky, které Vám byly při instalaci internetu dodány na dobu asi 30 vteřin. Vzhledem k poklesům v elektrické síti, které jsou v naší lokalitě takřka na denním pořádku, může dojít a dochází v této závislosti k zaseknutí zařízení.

Zkontrolujte si Vaše připojení k místní síti v počítači, jestli jej nemáte zakázané. Příslušnou informaci naleznete v systému Windows Vista a 7: Start, Ovládací panely, Síť a Internet, Centrum sítí a sdílení, Spravovat síťová připojení. Poklikejte na připojení k místní síti, případně bezdrátové připojení k místní síti, podle toho jak jste připojení. (Ve Windows XP - Start, Nastavení, Ovládací panely, Síťová připojení). V případě že máte připojení zakázané, dojde po poklikání k jeho povolení. Jednoduchou kontrolou je ikona dvou odbrazovek na hlavní liště vpravo dole vedle hodin.

Pokud jste připojeni k internetu pomocí notebooku k domácímu bezdrátovému WiFi routeru, zkontrolujte, jestli nemáte fyzicky vypnutý WiFi adaptér. Notebooky mají různě zepředu nebo po stranách vypínač WiFi kvůli výdrži baterie. U některých typů se WiFi také vypíná přes funkční klávesu Fn.

Nefunkčnost internetu můžou způsobovat viry a jiný škodlivý software. Pro odstranění doporučujeme antivirový program NOD32. Pro odstranění škodlivého softwaru jsou zdarma dostupné programy jako např.: Adaware, Spyboot, SuperAntispyware, Ccleaner a Malware Bytes.

Je možné, že se na síti dělají nějaké úpravy. Taková eventualita ale trvá v řádu minut či hodin, ne dnů. Pokud jste nám nahlásili Váš email nebo telefonní číslo, posíláme při plánovaných výpadcích informační email nebo sms.

Na nic nečekejte - pokud Vám internet nefunguje, těžko se sám opraví. Pokud víte o závadě od pondělí a nahlásíte nám ji v pátek večer, počítejte s tím, že když jste týden čekali s nahlášením, nikdo se k Vám o víkendu nepožene. Naopak včasné nahlášení závady vede k rychlé diagnostice problému a k jejímu rychlému vyřešení. Při nahlášení závady v pracovní den do 12ti hodin se snažíme řešit závadu tentýž den, ostatní případy se řeší většinou následující pracovní den.

Závady hlašte telefonicky, viz kontakty.


Jaké je nastavení serveru odchozí pošty SMTP?

Jako server odchozí pošty musíte mít nastaven server smtp.rtyne.net. Odesílat je možno i s volbou "Server požaduje ověření" a to pouze, pokud máte u naší společnosti poštovní účet, který uvedete jako přihlašovací údaj. Jinak je nutno tuto volbu zrušit.


Kolik zaplatím za návštěvu technika u mě doma?

Práce technika stojí 300 Kč/za každou započatou půlhodinu. Pokud technik zjistí chybu na straně poskytovatele internetu, je výjezd bezplatný. Příklady placených výjezdů:
- zničený síťový kabel
- nastavení síťového rozhraní po přeinstalování systému
- oprava počítače
- odvirování počítače
- přeinstalování operačního systému atd.


Mám doma dva nebo více počítačů a chci je připojit na internet. Jak to provedu?

Použijte zařízení "router s dhcp serverem a switchem". V tomto případě Vám postačí pouze jedna IP adresa, instalace je však náročnější. V případě veřejné IP adresy pro počítače je třeba počítat s pravidelným poplatkem za tyto IP adresy.